سوال : باسلام

لطفا درمورد بیرون آمدگی قسمتی از گوشت قسمت مقعد در اثر یبوست مرا راهنمایی نمایید ، آیا نیاز به مراجعه به پزشك میباشد یا بعد از مدتی به حالت اولیه برمی گردد. باتشكر

پاسخ : با سلام

یبوست به خودی خود باعث بیرون زدگی مقعد نمی شود ولی می تواند زمینه ساز مشکلات دیگری شود که در آنها چنین مشکلاتی هم وجود داشته باشد . ویژگی های توده ای که بیان کردید در بیماریهای مختلف با هم متفاوت است . 3 علت شایع می تواند برای آن مطرح کرد . گاهی فرد دچار شقاق مقعد است . در این حالت بدلیل زخم های متعددی که به طور متناوب در ناحیه مقعد ایجاد می شود ، خونریزی همزمان با اجابت مزاج می تواند وجود داشته باشد ، دفع همراه با درد و سوزش است و بدلیل عود و بهبودی مکرر زخم زایده ای در خارج مقعد ایجاد می شود که به صورت یک زایده پوستی قابل لمس است . این زایده همیشه در خارج از مقعد وجود دارد و وجود آن مشکلی برای فرد محسوب نمی شود ولی شقاق لازم است درمان شود . حالت دیگر وجودبواسیر است . بواسیر بزرگ شدن و پیچ خوردگی عروق ناحیه رکتوم است . بواسیر درجات مختلفی می تواند داشته باشد . در درجات بالای آن پاکه های عروقی می تواند در هنگام اجابت مزاج از مقعد خارج شود و خود به خود و یا با دستکاری مجددا به جای اول خود برگردند . در بواسیر درجه 4 این پاکه ها بعد از بیرون زدگی با دست هم جا نمی روند .

نوع دیگری از بیرون زدگی هم داریم که آنرا پرولاپس رکتوم می گویند ، که در این حالت قسمتی از جدار رکتوم از مقعد بیرون می زند که لازم است با جراحی درمان شود .

بنابراین با توجه به علت و عامل ایجاد این زائده درمان های متفاوتی صورت خواهد گرفت


 تعیین وقت اینترنتی
  نام و نام خانوادگی :
  سن :
 تاریخ تولد : / /
 جنسيت :مرد
زن
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنایی با دکتر :سایت برترین ها
پیک برتر
ایمیل های تبلیغاتی
جستجوی گوگل
ساير موارد
 نوع خدمات درخواستي :
 شهر محل سكونت :
 ایمیل :
 توضیحات :