سوال : با سلام وخسته نباشید. بنده چند سوال دارم؛ ۱- مدتی است حدودا هر دو ماه یکبار از مقعدم هنگام دفع بدون هیچگونه درد وسوزشی خون می آید. که باعث نگرانی من شده است. ۲- گاهی اوقات در ایام عادت ماهیانم که البته همیشه سر وقت هم هست فقط لکه بینی دارم وخونریزی نمیباشد ،‌لطفا در این مورد هم راهنمایی بفرمایید. و سوال آخر هم اینکه بنده پرو لپس دریچه مبترال دارم ، که در این رابطه به چند دکتر متخصص قلب مراجعه کرده ام که همگی به من گفته اند این مشکل جدی نمیباشد و با دردهایی که داری باید کنار بیایی و برای درد قلبت بهتر است که دارو مصرف نکنی تا به دارو عادت نکنی ، اما من از وقتیکه قرص امگا ۳ مصرف میکنم به طور محسوسی قلبم درد نمیکند آیا این ارتباطی با هم دارند و دیگر اینکه من باید رژیم خاصی ویا مراقبت های خاصی را داشته باشم. در ضمن بنده متاهل هستم و یک فرزند ۵/۲ ساله هم دارم. با تشکر از لطف شما.

پاسخ : با سلام

در مورد خونریزی از مقعد با توجه به اینکه همراه با درد نیست می تواند ناشی از وجود بواسیر باشد . در بواسیر معمولا خونریزی به صورت خون روشن و قطره قطره بعد از اجابت مزاج می باشد . اگر فقط خونریزی در فرد وجود داشته باشد و علایم دیگر مانند خروج توده از مقعد وجود نداشته باشد بواسیر درجه اول می گوییم . اگر میزان خونریزی زیاد نباشد نیازی به درمان جراحی ندارد و می توان با استفاده از درمان های دارویی مانند استفاد از پماد آنتی هموروئید و نیز پیشگیری از بروز یبوست که می تواند سبب تشدید علایم فرد شود آنرا درمان کرد. موارد شدید خونریزی می تواند سبب ایجاد کم خونی در فرد شود .

در مورد میزان خونریزی هم باید گفت که به نظر می رسد شما به طور کلی دارای خونریزی کم در حین قاعدگی های خود می باشید . در صورتی که قاعدگی های منظمی دارید مشکل خاصی نخواهدبود .

در مورد تاثیر مصرف قرص امگا3 در درمان پرولاپس میترال باید گفت که تا کنون چنین امری اثبات نشده است . در پرولاپس دریچه میترال اگر علایم فرد شدید نباشد نیاز به اقدام خاصی نیست ولی اگر فرد دارای علایم شدید می باشد می تواند برای کاهش علایم از دارو استفاده نماید . بعضی عقیده دارند اگر فردی دارای پرولاپس دریچه شدید است بهتر است از انجام ورزش هایی که با فعالیت بدنی شدید همراه است خودداری نماید .


 تعیین وقت اینترنتی
  نام و نام خانوادگی :
  سن :
 تاریخ تولد : / /
 جنسيت :مرد
زن
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنایی با دکتر :سایت برترین ها
پیک برتر
ایمیل های تبلیغاتی
جستجوی گوگل
ساير موارد
 نوع خدمات درخواستي :
 شهر محل سكونت :
 ایمیل :
 توضیحات :