سوال : با سلام من خونریزی از بواسیر به شدت دارم برای رفع این مشكل چه كاری انجام بدهم با تشكر

پاسخ : باسلام

برای درمان بواسیر از روش‌های متعدد و متنوعی می‌توان استفاده نمود. در اغلب بیماران درمان‌های ساده و محتاطانه یا كمتر تهاجمی مؤثرند.

1-درمان های سرپایی

خونریزی از هموروئیدهای درجه 1 و 2 با اضافه کردن غذاهای حاوی فیبر زیاد ( میوه و سبزیجات ) به رژیم غذایی روزانه . روان کردن مدفوع ( بوسیله ملین ها ) – افزایش مصرف مایعات و اجتناب از زور زدن قابل درمان می باشند.

خارش همراه با این ضایعات نیز اغلب با رعایت بهداشت فردی بهبود می یابد. استفاده از پمادهای موضعی تأثیر زیادی در درمان علائم هموروئیدها ندارند.

استفاده از لگن آب گرم بویژه قبل از دستشویی ممکنست از طریق شل کردن عضلات کف لگن و مقعد مفید باشد.

2-استفاده از حلقه های پلاستیکی Rubber Band Ligation

وجود خونریزیهای دائمی از هموروئیدهای درجه 1 و 2 و موارد انتخابی درجه III را می توان بروش بستن با حلقه های لاستیکی توسط پزشک درمان نمود.

3-استفاده از ایجاد لخته توسط اشعه زیر قرمز : Infra red photocoagulation

اغلب برای هموروئیدهای کوچک درجه 1 و 2 مؤثر است – درهموروئیدهای بزرگ و بیرون زده این روش ارزشی ندارد.

4-درمان با مواد اسلکروزان Scherotherapy

استفاده از تزریق مواد اسلکروزان در هموروئیدهای خونریزی دهنده نوع 1 و 2 و بعضی از هموروئیدهای درجه 3 اقدام درمانی خوبی می باشد که حدود 3-1 سی سی از مواد را داخل پایه مخاطی هموروئیدها تزریق می کنند.

5-عمل جراحی هموروئیدهای خارجی لخته شده

لخته شدن حاد هموروئیدهای خارجی باعث ایجاد درد غیر قابل تحمل در لمس ناحیه مقعد طی 72- 24 ساعت بعد از ایجاد لخته می شود که براحتی با عمل جراحی و برداشتن آن زیر بی حسی موضعی کافی قابل درمان قطعی است.

بعد از 72 ساعت لخته باز جذب می شود و درد خودبخود بهبود می یابد که دیگر نیاز به جراحی نیست و لگن آب گرم و مسکن کافی می باشد.

6-عمل جراحی هموروئیدهای داخلی

تمام هموروئیدهایی که به هر یک از موارد فوق پاسخ نداده باشند و یا درجه های 3 و 4 و نوع مخلوط داخلی و خارجی نیاز به عمل جراحی زیر بی حسی کامل یا بیهوشی در اطاق عمل دارند.  


 تعیین وقت اینترنتی
  نام و نام خانوادگی :
  سن :
 تاریخ تولد : / /
 جنسيت :مرد
زن
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنایی با دکتر :سایت برترین ها
پیک برتر
ایمیل های تبلیغاتی
جستجوی گوگل
ساير موارد
 نوع خدمات درخواستي :
 شهر محل سكونت :
 ایمیل :
 توضیحات :