سوال : با سلام و عرض خسته نباشید و تبریك سال نو به شما و خانواده بزرگ تبیان . اینجانب حدودا 2 هفته است كه دچار یبوست شدید شده ام و در این چند روزه هم دچار بواسیر شدید شده ام . من در این مدت از روغن زیتون به میزان زیاد هم استفاده كرده ام و لی فایده ای نداشته است

- 25 ساله - طلبه سطح

پاسخ : با سلام

در یبوست مزمن علل مختلف عملكرد و حركت طبیعی روده ها را دچار اختلال می كند. گاه علل سیستمیك از عوامل ایجاد كننده است مثل كم كاری تیروئید كلسیم بالای خون اوره بالای خون گاه علل روانشناختی مانند افسردگی وسواس و اضطراب. همچنین رژیم عذایی كم فیبر فعالیت كم روده ها و برخی داروها نیز می تواند باعث یبوست شود یبوست درد شكمی تهوع ضعف بی اشتهایی ایجاد می كند برای درمان افزایش فعالیت و تحرك ،دوری ار تنش و استرسها و رعایت برخی نكات تغذیه ای كمك كننده است فرد باید از مواد فیبر دار مانند سبزیجات میوه نان سبوس دار و اب فراوان استفاده نماید. پودر پسلیون یا برن روغن زیتون انجیر الو و .. می تواند باعث نرم شدن مدفوع گردد.

در افرادی كه بواسیر یا شقاق دارند یبوست باعث بدتر شدن ان می شود بنابراین این افراد باید سعی كنند شرایطی را فراهم نمایند كه اجابت مزاجشان با سهولت همراه باشد .


 تعیین وقت اینترنتی
  نام و نام خانوادگی :
  سن :
 تاریخ تولد : / /
 جنسيت :مرد
زن
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنایی با دکتر :سایت برترین ها
پیک برتر
ایمیل های تبلیغاتی
جستجوی گوگل
ساير موارد
 نوع خدمات درخواستي :
 شهر محل سكونت :
 ایمیل :
 توضیحات :