سوال : با عرض سلام

1_بیماری بواسیر چیست و چه راهی برای درمان آن وجود دارد؟

2_كسی كه بعد از ادار به صورت بی اختیار منی كم كم و بدون فشار از او خارج میشود چه كاری برا یحل این مشكل باید انجام دهد

3_آیا خوردن چایی باعث تحریك معده میشود با خیر

با كمال تشكر

با ایمیل خودم ارسال فرمایید.

- 17 ساله - دیپلم

پاسخ : با سلام

1.       بواسیر یا هموروئید بیماری ضعف جدار مقعد است كه در برخی افراد استعداد ژنتیكی آن وجود دارد . در این بیماری ورید های این ناحیه پر خون می شوند و در نتیجه به مرور زمان باعث گشاد و بدفرم شدن جدار آنها می شود.این پدیده باعث می شود ورید ها بداخل مقعد برجسته شوند.در ادامه خونریزی نیز بدلیل ضعف جداره آنها بوقوع می پیوندد و این بیرون زدگی بخصوص با اجابت مزاج و بویژه زمانی كه یبوست وجود داشته باشد تشدید می گردد.

درمان بر حسب شدت بیماری متفاوت است.درمان اولیه آن در موارد خفیف ،درمان یبوست است.این كار را با استفاده از پماد آنتی هموروئید و ملین های مناسب انجام می دهند.در مورد ملین هایی مثل پسیلیوم چون طبع سرد دارند ممكن است باعث بدتر شدن مشكل شوند.در این مورد بهتر است از انجیر خشك كه در گلاب خیسانده شده است هر 1 ساعت 1 عدد میل كنید.

از سی لاكس استفاده نكنید چون عوارض شدیدی مثل گشاد شدگی روده بزرگ دارد.در عین حال توجه داشته باشید كه مصرف میوه های سرد ( پرتقال ، نارنگی ، خیار و...) برای شما مناسب نیست.

و بهتر است از میوهایی مثل موز ، سیب ، انگور و آب هویج استفاده كنید.

در موارد شدید نیاز به جراحی است.در صورتی كه با این اقدامات ظرف 2 ماه بهبودی نسبی ایجاد نشد به یك جراح عمومی مراجعه كنید.

2.       این ترشح منی نیست بلكه ترشحات غدد اطراف مجرای ادرار است كه این ترشحات را برای از بین بردن pH اسیدی ادرار تولید می كند و جای نگرانی وجود ندارد.

3.       بله چای از مواردی است كه بدلیل وجود تركیبات متیل گزانتین در آن ممكن است باعث شلی دریچه تحتانی مری یا تحریك معده شود.


 تعیین وقت اینترنتی
  نام و نام خانوادگی :
  سن :
 تاریخ تولد : / /
 جنسيت :مرد
زن
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنایی با دکتر :سایت برترین ها
پیک برتر
ایمیل های تبلیغاتی
جستجوی گوگل
ساير موارد
 نوع خدمات درخواستي :
 شهر محل سكونت :
 ایمیل :
 توضیحات :