سوال : با سلام.من دختری ۱۶ ساله و دانش آموز هستم.من ۴ سال پیش، پیش دکتر تغذیه رفتم و رژیم گرفتم و لاغر شدم.از آن زمان به بعد دچار بیماری یبوست شدم .من همیشه دستشویی میروم متاسفانه بیشتر روزها دچار یبوست می شوم و گاهی هم آنقدر این شدت یبوست زیاد است که باعث پارگی ناحیه مقعد می شود و بر اثر فشار زیاد از مقعدم خون می آید و تا مدتی هم سوزش دارم و هم خارش و حتی به سختی بر زمین می نشینم،از لحاظ خوردن میوه هیچ مشکلی ندارم و میوه می خورم سبزی هم نه زیاد ولی مدتی شربت لاکتولوز استفاده کردم اما به دلیل این که باعث می شد دل درد های شدیدی بگیرم دیگر نخوردم خلاصه هر روز من یبوست دارم اما میزان شدت آن زیاد نیست اما یبوست گاهی شدید می شود که باعث می شودمدفوع من گاهی به شکل تیکه های سنگ خرد شده خارج شود و با فشار زیاد.با تشکر.

پاسخ : با سلام
علایمی كه ذكرکردید ناشی از وجود شقاق است . در مواردی كه فرد یبوست و یا اسهال مزمن داشته باشد سبب می شود زخم هایی در ناحیه مقعد ایجاد شود . بنابراین باعث می شود فرد در زمان اجابت مزاج دچار خونریزی شود . همچنین فرد در زمان اجابت مزاج درد زیادی خواهد داشت .
درمان بیماری در مراحل اولیه درمان دارویی است . در موارد شدید ممكن است نیاز به جراحی نیز باشد . برای كنترل علایم لازم است یبوست فرد كنترل شود . بهتر است فرد از مواد ملین ، شیر ، مواد فیبری مثل نان سبوس دار ، میوه و سبزیجات ، روغن زیتون ، آلو ، انجیر ، زردآلو استفاده نماید و مایعات به اندازه كافی بنوشد . در مرحله حاد بیماری لازم است فرد از داروهای ملین و نیز داروهای موضعی برای كاهش التهاب و درد استفاده نماید .
برای اینكه شقاق درمان شود لازم است یبوست فرد كنترل شود .


 تعیین وقت اینترنتی
  نام و نام خانوادگی :
  سن :
 تاریخ تولد : / /
 جنسيت :مرد
زن
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنایی با دکتر :سایت برترین ها
پیک برتر
ایمیل های تبلیغاتی
جستجوی گوگل
ساير موارد
 نوع خدمات درخواستي :
 شهر محل سكونت :
 ایمیل :
 توضیحات :